1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Ola Olka

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 12841

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-23, 23:13   Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Magda bardzo mi przykro. Przyjmij wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Ola Olka

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 12841

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-21, 15:33   Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
MagdaMalinowska napisał/a:
Dzisiaj obgadam z lekarzem co dalej
Koniecznie. Bardzo mi przykro że macie taką trudną sytuację. Może lekarz zmieni mamie dawki lekarstw i mama się trochę wyciszy? Najważniejsze jednak żeby zredukować ból.

Trzymaj sie... Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Ola Olka

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 12841

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-17, 08:47   Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
MagdaMalinowska napisał/a:
Dzieki nim mama od wczoraj jest znów sobą, no może nie do końca, ale nie jest juz taka nerwowa
To dobrze. Napewno to duża ulga dla mamy i dla was.
MagdaMalinowska napisał/a:
Cieszę się, wiem, że mamie nie zostało dużo czasu, ale łatwiej cieszyc się z nią każda chwilą.
Tak trzymaj. Trzeba naprawdę jak najlepiej wykorzystać czas który wam pozostał. Zyczę wielu ciepłych chwil.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Ola Olka

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 12841

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-14, 21:59   Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
MagdaMalinowska czy jesteście już pod opieką hospicjum domowego? Bo skierowanie już macie jak piszesz. Postaraj się jak najszybciej to załatwić. Pogotowie, szpital nie zabezpieczy mamy przeciwbólowo, a także w inne potrzebne leki. Sami możecie nie dać sobie rady.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Ola Olka

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 12841

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-10, 09:27   Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
MagdaMalinowska napisał/a:
Wczoraj byłam załatwić formalności zwiazane z hospicjum domowym,
Bardzo dobrze. HD wesprze was w zwalczaniu bólu, tam też możecie dostać pomoc psychologa.
MagdaMalinowska napisał/a:
na razie jest stabilnie mama dostaje plastry przeciwbólowe i ból nie jest taki okropn
Trzeba redukować bóą na ile się da. Nikt nie musi cierpieć. To teraz najważniejsza dla was sprawa.
MagdaMalinowska napisał/a:
Mam 6 letnią córkę, która w ogole nie umie ogarnąć tego co się dzieje.
To oczywiste. Twojej córce nagle zmienił się jej znany i bezpieczny świat. No cóż w tej sytuacji nie ominie was rozmowa o chorobie babci , córka napewno bedzie pytać co się dzieje.
O istotnych zmianach dotyczących codziennych zwyczajów trzeba mówić wprost: babcia jest chora, boli ja, potrzebuje naszej pomocy dlatego mieszka z nami, musimy być blisko ale pomagaja nam lekarze, pielęgniarka etc. Odpowiadać jak córka pyta krótko i prostymi słowami. Pozwól jej też na emocje - ty też je masz.
Na codzień możesz zaproponować by babci - jeżeli córka chce - coś narysowała, ulepiła z plasteliny, opowiedziała albo posłuchała opowieści - coś co lubi i co babci nie zmęczy. Takie chwile bywają bezcenne.

Zyczę wiele siły, to trudny czas
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Ola Olka

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 12841

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-06, 14:51   Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
MagdaMalinowska u mamy są liczne przerzuty - w obu płucach, w wątrobie, jest też progresja przerzutów do węzłów chłonnych przestrzeni zaotrzewnowej - bardzo mi przykro ale choroba postępuje i zajmuje już wiele narządów.
MagdaMalinowska napisał/a:
zaproponowano hormonoterapię, gdyż pierwotny nowotwór jest hormonozależny
Jeżeli chodzi o hormonoterapię to jest ona w odróżnieniu od chemioterapii niskotoksyczna i daje mniej efektów niepożądanych. Faktycznie wpływa hamująco na wzrost nowotworów hormonozależnych.
MagdaMalinowska napisał/a:
Mama jst z dnia na dzien słabsza, przestałą chodzić, ciągle śpi, nie je.
Twoja mama jest za słaba na chemioterapię, zresztą ta zastosowana nie przyniosła efektu. Hormonoterapia jest mniej agresywna stosuje się ją też często jako terapię paliatywną.
Cytat:
ale czy to ma sens
Porozmawiaj jeszcze raz z lekarzem, opisz mu obecny stan mamy i zastanówcie się co dalej robić. Czasami faktycznie lepiej odpuścić.....

Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group